Žijte zdravě s ekologickými tvárnicemi

Na naše zdraví mají velký vliv také stavební materiály, které jsme použili nebo použijeme na stavbu našeho domu. Je proto velmi důležité, aby náš dům dýchal, jinak se v něm mohou tvořit například vnitřní plísně, které mohou vyústit v alergie. Pro stavbu zdravého domu můžeme použít stavební materiál Ytong, který neobsahuje žádné nezdravé chemické látky, má čistě přírodní složení a je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Díky tvárnicím Ytong získáte dům, který dýchá, udržuje stálou teplotu a vlhkost interiéru a chrání tak zdraví vás i celé vaší rodiny.

TVÁRNICE YTONG OBSAHUJÍ 100% PŘÍRODNÍ SUROVINY


Bílý pórobeton Ytong je jedním z nejčistších a nejhygieničtějších stavebních materiálů pro použití v bytové nebo občanské výstavbě. Přírodní složení pórobetonu je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Nepřidávají se do něj žádné zdraví škodlivé chemikálie a má nejnižší úroveň radioaktivity. Bloky Ytong jsou vyrobeny ze směsi křemičitého písku, vápna a vody, tedy z čistě přírodních surovin s nejnižším obsahem přírodních radionuklidů, a mají maximální hodnotu 0,17, což je až 3krát lepší než keramické materiály a 2,5krát lepší než šedý pórobeton.

PÓROBETON REGULUJE VLHKOST V INTERIÉRU


Pro zdravé bydlení je nutné zajistit optimální vlhkost v domě. Ta by se měla pohybovat mezi 45 % a 55 %. Stoprocentně přírodní stavební materiál Ytong slouží díky své struktuře, která je tvořena miliony vzduchových pórů, jako ochranná membrána domu. Tyto póry umožňují stavebnímu materiálu přirozeně dýchat a zabraňují kondenzaci vlhkosti. Póry odvádějí přebytečnou vlhkost z interiéru nebo ji uvolňují zpět, když je vzduch v domě nezdravě suchý – bloky Ytong fungují podobně jako funkční oblečení, které reguluje tělesnou teplotu a odvádí pot.

YTONG NEVYTVÁŘÍ PODMÍNKY PRO VZNIK PLÍSNÍ


Za hlavní podmínky zdravého bydlení se považuje teplota kolem dvaceti stupňů a optimální vlhkost vzduchu – vytvářejí ideální prostředí, které nepodporuje vznik plísní. Bílý pórobeton Ytong díky svému alkalickému složení a výjimečným tepelněizolačním vlastnostem potlačuje vznik plísní a pohlcuje zdraví nepříznivé kladné ionty. Na stěnách Ytong se nikdy nerozšíří plísně a houby – díky optimální povrchové teplotě zdiva a alkalickému složení bílého pórobetonu, které brání vzniku plísní.

PÓROBETON UDRŽUJE STABILNÍ TEPELNOU POHODU


Bílý pórobeton Ytong umožňuje stavět domy v téměř pasivním standardu: díky milionům uzavřených pórů je nejlepším a nejbezpečnějším izolantem. I bez izolace obvodové tvárnice Ytong výrazně překračují předepsanou normu tepelného odporu. Díky své homogenní pórovité struktuře mají pórobetonové tvárnice Ytong ve všech směrech stejné vlastnosti, i když tvárnice opracováváte, a zabraňují tak vzniku kritických míst ve zdivu v místech základů, rohů, parapetů, dveří a oken – tzv. tepelných mostů. Tepelné mosty jsou příčinou vzniku plísní a povrchového ochlazování. Jsou tedy nejen nebezpečné ze zdravotního hlediska, ale také jimi uniká až 20 % tepla z domu. V domě postaveném s Ytongem zůstávají stěny suché a čisté po celý rok. V zimě stačí jen mírné vytápění, aby byl vnitřek domu příjemný, a v létě bloky Ytong naopak izolují proti vysokým teplotám. Stavební materiál Ytong udržuje ve vašem domě optimální klima…. Zpět na články