Normální je nezateplovat

Úsporné, zdravé a komfortní bydlení a bez zateplení Pokud chcete zdravě bydlet tak nezateplujte   Jednovrstvá stavební konstrukce z cihel HELUZ odstraňuje rizika při zateplování

Všude okolo nás se zatepluje. Vyměňují se stará okna za nová – tepelně izolační, zateplují se fasády panelových domů, počítáme se zateplením i při výstavbě nového domu. Většinou se zateplují starší budovy, kde se tento postup zdůvodňuje horšími tepelně izolačními vlastnostmi stávajícího zdiva v porovnání s dnešními materiály.

    S cihelnými materiály od společnosti HELUZ zateplovat nemusíte

Nabízí se tedy otázka, zateplovat nebo ne?

Odpovědět na tuto otázku není zase tak složité jak by se zdálo. Rozhodující jsou tepelně izolační vlastnosti materiálů tvořících obvodové zdivo domu. V našich zeměpisných šířkách dominuje staletími prověřený materiál, tedy cihla. Proto se i dnes stále používá jako masivní stavební materiál s vynikající schopností akumulovat teplo.

A pokud se rozhodnete pro stavbu nového domu a vyberete si cihly s dostatečně vysokými tepelně izolačními parametry, tak zateplovat rozhodně nemusíte. A to ani v případě, že si chcete nechat postavit pasivní dům.

Volba cihel HELUZ Family 2in1 nebo i cihel HELUZ Family bez výplně na stavbu nejen pasivního domu je jistotou a garancí pro zdravé bydlení. Z těchto cihel postavíte nízkoenergetický i pasivní dům aniž byste museli obvodový plášť zateplovat.

Kromě úspory finančních prostředků a času ušetříte také rizika spojená se zateplováním.

  Nízká životnost, malá mechanická odolnost, špatná paropropustnost = zateplená fasáda

Pokud je starší a energeticky neefektivní budova správně zateplena, bude nový plášť, většinou z polystyrenu, plnit svoji funkci zhruba 30 let. Samozřejmě, pokud se struktura zateplení nenaruší. Mechanická odolnost nového pláště je jednou ze slabin zateplovacích systémů. Plášť budovy může poškodit silný, nebo prudký náraz například míče, nebo tvrdého předmětu, také datel si zde rád dělá dutiny, protože považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život. Jakékoliv, tedy i drobné mechanické poškození, každou prasklinu je nutné hned opravit, aby se dešťová voda nedostala pod zateplení až na zdivo.

Ve výčtu negativ, které se objevují při zateplení fasády, je možné pokračovat. Patří sem také horší propustnost vodních par v porovnání se zdivem bez venkovního zateplení. Dům, jak se říká, nedýchá a častěji se uvnitř domu tvoří plísně. Příčin může být hned několik.  Často se například začne zateplovat na ještě mokré obvodové zdivo, do kterého, po dokončení hrubé stavby, napršelo.  Zateplením se mokré obvodové zdivo uzavře a vlhkost se odpařuje do místnosti a sráží se na vnitřních omítkách. Pak stačí jen „šetrněji“ větrat a problém s plísní je na světě.

Pokud se chceme vyhnout všem těmto úskalím je dobré při volbě zdiva na nový dům volit cihelné bloky HELUZ. Svými tepelněizolačními, mechanickými i dalšími užitnými vlastnostmi, se řadí na špičku mezi cihlovými zdícími materiály.

Z cihelných bloků HELUZ je postaven nejúspěšnější Pasivní dům roku 2016

O kvalitě cihel HELUZ svědčí i první místo pro dům v soutěži Pasivní dům roku 2016. Dům ve Vraném nad Vltavou byl postaven z jednovrstvého zdiva z  cihel HELUZ.

Bez zateplení zde vzniklo úsporné, zdravé a komfortní bydlení.

Cihly s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na našem trhu vás zbaví dilema, jestli zateplovat nebo ne. Nemluvě o kvalitě bydlení pro několik generací, ekonomické efektivnosti provozu domu a cenovém zhodnocení vaší investice v případě prodeje.

Zpět na články